Kaip prižiūrimos bendros žaliosios zonos
Pasidairę po bendrąsias žaliąsias erdves, pamatysime, kad miestuose ir miesteliuose jos yra nuolat tvarkomos ir prižiūrimos, net jeigu jūs nematote ir nežinote, kada, kokiu metu tai iš tiesų vyksta, kada burzgia zoliapjoves. Kokie vyksta miesto parkų ir sodų, skverų tvarkymo darbai?
Gražinami krūmai
Figūriniai, gražiai išpjaustyti krūmai kartais tampa kai kurių miestelių ir vietovių vizitine kortele. Ten turi ne tik darbuotis kokybiškos krumapjoves, bet ir žmonės, mokantis pagal projektą išpjaustyti medžius. Kai kurie parkai garsėja tokiomis skulptūromis, kai ten apsireiškia itin daug meno – galima numanyti, kad vyko specialus renginys, o gal iš tiesų buvo vienam darbui pasamdyti skulptoriai. Kitur parkuose tiesiog siekiama suformuoti gražius krūmus, kurie turėtų tikrai puikias formas.
Pjaunama veja
Žinoma, parkuose visada burzgia zoliapjoves ir yra gražinama pieva. Tai nuolatinis darbas ir kone kasdien tame pačiame parke vieną ar kitą pusę kažkas pjauna. Vekukė pjaunama su sodo traktoriukais, su įvairiomis žoliapjovėmis, o sunkiau prieinamas vietas darbuotojai pjauna su trimeriais. Tik apleistuose parkuose ir miestuose nėra patrumpinama žolė. Tuomet ant jos gyvena erkės, kurios iškart prisisega šunims prie paausių, vos tik jie išeina ant žolės be specialaus erkes atbaidančio antkaklio.
Persodinami medžiai
Vienas labiausiai protestų sulaukiantis priežiūros aspektų – tai medžių persodinimas. Be jo neapsieina nė vienas parkas, tai svarbi dalis. Seni medžiai keičiami naujais, kurie iš pradžių visus piktina, nes nelieka puikių, gražių pavėsių. Kažkam tie medžiai apskritai siejasi su visą gyvenimą po tuo medžiu patirtais dalykais, prisiminimais. Juk ir V. Krėvės "Grainio liepa" pasakoja apie tai, kaip buvo protestas dėl medžio kirtimo. Medis buvo senas, trukdantis, o kažkam labai svarbus, todėl neleistinas kirsti. Visgi, miestuose būtina kirsti senus medžius, rauti kelmus, nes tai gali sukelti grėsmę žmonėms ardyti šaligatvius, kelti problemas bendrai tvarkai. Nors kiti žmonės turi priešingą nuomonę ir yra linkę gėrėtis natūralia gamta, didžiulėmis liepų alėjomis ir senomis stebulėmis…
Auginamos ir prižiūrimos gėlės
Parkuose skiriamas dėmesys gėlių salelių suformavimui. Vienoje vietoje imamos auginti gėlės, jos dažnai atitveriamos su specialiomis sienelėmis, akmenų sienomis ir pan. Gėlių formavimas – tai želdinių dizainerio užsakymas. Želdinių dizaineris galvoja, kur turi būti kokios gėlės, kaip turi derėti spalvos, ar gali augti toje dirvoje, kokiu metu kas žydės, kad visą laiką gėlės kažkurios būtų sužydėję ir tarpusavyje gražiai derėtų.